KS MAS Olomoucký kraj

Krajské sdružení NS MAS ČR
Olomouckého kraje

Přihlásit se

Proběhla konference o rakouské praxi v politice zaměstnanosti

Rubriky:Aktuality

V pondělí  2. 12. 2013 proběhla konference o modelech mezisktorovoé spolupráce v politice zaměstnanosti, které jsou dlouhodobě využívány na úrovni spolkových zemích Rakouska. Tuto praxi přijeli do Olomouce v rámci projektu Místní partnerství zaměstnanosti představit představitelky Paktu zaměstnanosti z Horního Rakouska Anna Pucher a Doris Hagspiel, které ve svých prezentacích představili základní principy a cíle jejich Hornorakouského Paktu pro práci a kvalifikaci a některé inovativní a zajímavé projekty realizované na místní úrovni. V této souvislosti byl představena i iniciativa v Moravskoslezském kraji, které se snaží zavést tuto rakouskou praxi regionálních Paktů zaměstnanosti na krajské úrovni. Zástupce Moravskoslezského paktu zaměstnanosti Jan Beneš představil dosavadní aktivity realizované v rámci OP LZZ a cíle tvořené strategického dokumentu.

Součásti konference byl i krátký příspěvek o stavu tvorby a obsahu nové Operačního programu Zaměstnanosti, který v gesci Ministerstva práce a sociálních věcí nahradí stávají OP LZZ.

 

Přílohy

Komentáře

Zatím nemáte žádné komentáře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Poskytnuté údaje budou použity pouze pro účely sledování komentářů na tomto webu. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Příspěvek